Posted by Admin | CELRA | Friday 17 March 2017 12:40 pm

Bertin

Most Rev. Giorgio Bertin, O.F.M.

Bishop of Djibouti and

Apostolic Administrator of Mogadiscio

Born on 28 of December 1946 in Galzignano, Italy;  June 7,  1975  ordained Priest of Order of Friars Minor. Apostolic Administrator of Mogadiscio since 1990, in March 2001 he was appointed also Bishop of Djibouti; ordained Bishop on May 25, 2001.

 

Address:    P.O.B. 94
Djibouti, Rep. of Djibouti
Tel: +253 35 01 40
Fax: +253 35 48 31
for messages
  personal